JUNIORI – Vindija prvak regije SJEVER, KK VINDIJA – KK PODRAVAC 69:63

U zadnjem 6.kolu 1.JUNIORSKE LIGE gledali smo odličnu utakmicu Vindije i Podravca u borbi za naslov prvaka regije SJEVER, naslov je uzela je ekipa iz Varaždina KK VINDIJA.

Gosti su poveli u prvoj četvrtini 19:24, domaćin Vindija u drugoj četvrtini podiže agresivnost u obrani što im donosi prednost te dobivaju četvrtini 20:5, na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 38:29. U trećoj četvrtini igra je izjednačena i Vindija je dobiva sa 19:15. U zadnju četvrtinu ulazi se sa rezultatom 57:44 za domaćina +13. Do 4 minute prije kraja Vindija vodi sa +10, no Virje se budi i radi niz od 10:0 izjednačuje 34sekunde do kraja utakmice na 63:63, u 11 sekundi faul na Tiboru Kovačiću , koji pogađa slobodna bacanja povećava razliku na 66:63. Virje gubi loptu i radi faul na Petru Koščaku, Koščak pogađa prvo bacanje te promašuje dugo, u napadu skače Luka Čevra i zabija koš za 69:63. Igrač utakmice Matija Pavlic.

Oba kluba već 15.05. idu na poluzavršnicu prvenstva Hrvatske, ždrijeb ih nije pomilovao Vindija gostuje kod prvaka regije Centar Cedevite junior , a Podravac dočekuje u Virju prvaka regije JUG KK Zadar.

KK VINDIJA – KK PODRAVAC 69 : 63

rezultat po četvrtinama (19:24; 19:5; 19:15; 12:19)
SUCI: Žarko KOVAČEVIĆ iz Čakovca